Porażka Górnika Zabrze w meczu z Lechią Gdańsk

W niedzielę 1 września 2024 roku na Zabrzańskiej Arenie odbył się mecz siódmej kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze zmierzył się z Lechią Gdańsk. Spotkanie zakończyło się regularną porażką drużyny gospodarzy, a Lechia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W meczu padło pięć bramek, co z pewnością dostarczyło emocji kibicom z Zabrza. Mimo dobrej postawy na początku spotkania, Górnik nie zdołał zdobyć przynajmniej jednego punktu.

Od samego początku Górnik Zabrze starał się narzucić swój styl gry. W pierwszych piętnastu minutach to zespół gospodarzy miał kilka okazji do zdobycia bramki, w tym jedną, która ostatecznie została anulowana z powodu spalonego. W drugiej części pierwszej połowy nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot akcji, gdy Lechia zdobyła dwie bramki w zaledwie kilka minut. Najpierw Anton Carenko trafił do siatki z dystansu, a zaraz za nim Elias Olsson dołożył drugą bramkę po dośrodkowaniu.

Po przerwie trener Górnika zdecydował się na wprowadzenie trzech nowych zawodników, co przyniosło efekty. Paweł Olkowski w 53. minucie strzelił bramkę dla Zabrzana, zmniejszając w ten sposób przewagę gości. Mimo iż Górnik nie poddawał się i szukał wyrównania, kolejna bramka zdobyta przez Lechię w 68. minucie znacznie utrudniła sytuację. Górnik w końcówce meczu zdobył jeszcze jednego gola, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla Lechii Gdańsk. Kibice zgromadzeni na Zabrzańskiej Arenie, których liczba wyniosła 21.148, mogli być świadkami bardzo emocjonującego widowiska.

W nadchodzących dniach Górnik Zabrze będzie miał szansę na rehabilitację w kolejnych spotkaniach. Drużyna uda się na wyjazdowe mecze, w tym 13 września przeciwko Motorowi Lublin oraz 21 września zmierzy się z GKS-em Katowice. Kibice z nadzieją oczekują na poprawę wyników zespołu, mając nadzieję, że kolejne starcia przyniosą lepsze rezultaty.

Źródło: Urząd Miasta Zabrze

Oceń: Porażka Górnika Zabrze w meczu z Lechią Gdańsk

Średnia ocena:4.61 Liczba ocen:14